Trwają targi Arena Design

Autor: Rafał Bajer, fot. MC
REKLAMA

Rozpoczęły się targi Arena Design 2019. Odwiedzający Międzynarodowe Targi Poznańskie już pierwszego dnia mogli wysłuchać wykładów, a także poznać zwycięzców w TOP DESIGN Award 2019.

Odbywające się na MTP targi Arena Design są jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Skierowane są one do osób, które interesują się szeroko pojętym designem i pozwalają poszerzać horyzonty, dzięki zapraszanym gościom, których firmy osiągnęły już sukces. Przykładem jest choćby szwedzko-brytyjski duet Massproductions, który zainaugurował 11. edycję wydarzenia. Opowiedzieli oni słuchaczom o estetycznym wymiarze optymalizacji produkcji oraz o produkcji masowej, która ich zdaniem wcale nie musi być ograniczeniem.

Ponadto odbyły się dyskusje. Pierwszą prowadziła Dominika Olszyna i dotyczyła ona transformacji biznesu, funkcjonowania marek lokalnych na globalnym rynku oraz tego, jak promować polskie produkty. Przed publicznością wystąpili również Projektanci Roku 2019 - Fenek Studio, Michał Loba i Nikodem Szpunar. Od nich zebrani mogli się dowiedzieć o istocie detali oraz o największych wyzwaniach dla polskich projektantów.

Na targach można zobaczyć również wystawy, a kulminacyjnym punktem pierwszego dnia była gala wręczenia statuetek Top Design award 2019. Przyznawane są one za innowacyjne wzornictwo, a w składzie jury znaleźli się: Marek Adamczewski, Bogumiła Jung, Dariusz Kuźma, Mikołaj Wierszyłłowski, Daria Burlińska, Maria Jeglińska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Grobelny oraz Berenike Miłkowska-Milbrodt.

Targi Arena Design potrwają do 15 marca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA