Straż miejska przypomina o wprowadzonej nowej organizacji ruchu na ul. św. Marcin

Autor: Mateusz Menkina, fot. Mikołaj Rój, mapa ZDM
REKLAMA

Wraz z przywróceniem ruchu kołowego na ul. św. Marcin, wprowadzono nową organizację ruchu. Zmiany dotyczą zmodernizowanego odcinka drogi. Straż miejska przypomina uczestnikom ruchu o zwracaniu uwagi na oznakowanie.

Wyznaczono nowy sposób parkowania pojazdu. Kierując się ul. Św. Marcin w kierunku Ratajczaka, za skrzyżowaniem z ul. Kościuszki utworzono miejsca postojowe. Można zatrzymywać się tam tylko wzdłuż krawędzi jezdni.

Nowy odcinek ul. Święty Marcin objęto strefą zamieszkania. Piesi mogą więc poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Prędkość na tym obszarze ograniczono do 20 km/h. Pojazdy można parkować wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Na ul. Święty Marcin w kierunku ul. Piekary, za skrzyżowaniem z ul. Ratajczaka wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Po prawej stronie na początku tego odcinka znajduje się kilka miejsc postojowych. Pozostała część drogi objęta jest zakazem zatrzymywania się.

Nową organizację ruchu wprowadzono także na ul. Ratajczaka. Parkowanie na tej drodze dostępne jest tylko dla niepełnosprawnych, taksówek i samochodów zaopatrzenia. Natomiast zakaz ruchu wprowadzono na ul.27 Grudnia w kierunku skrzyżowania ulic Gwarnej, Fredry i Mielżyńskiego. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA