Publicysta jechał do Poznania na spotkanie autorskie, został wyproszony z pociągu po słowach o homoseksualistach. PKP Intercity wydało oświadczenie

Autor: AK fot. materiały prasowe PKP Intercity archiwum
REKLAMA

PKP Intercity odniosło się do sytuacji, jaka miała miejsce w weekend, gdy publicysta Ireneusz Lisiak został wyproszony z pociągu, gdy jechał na spotkanie autorskie w Poznaniu.

Do sytuacji doszło w sobotę, 9 marca, na stacji Wrocław Główny w pociągu dalekobieżnym PKP Intercity Malczewski jadącym do Poznania. Publicysta jechał do stolicy Wielkopolski na spotkanie autorskie.

Jak ustalono, mężczyzna wdał się w dyskusję z jedną z pasażerek wyrażając się w homofobiczny sposób, mówiąc m.in. o „pedalskich związkach” i „libertynach, którzy nie mają dzieci i są w związkach homoseksualnych”. Zdanie wygłaszane przez publicystę spotkało się z dużą krytyką ze strony innych pasażerów, którzy zarzucili mu brak tolerancji, homofobię i nienawiść.

Wywiązała się kłótnia, która zwróciła uwagę personelu pociągu. PKP Intercity wydało oświadczenie w tej sprawie. Spółka podkreśla, że podjęto decyzję o interwencji, ponieważ pasażer zachowywał się „agresywni i wulgarnie” w stosunku do innych pasażerów. Nie reagował także na prośby personelu i pracowników WARS o zaprzestanie takiego zachowania.

Na miejsce wezwano służby - Straż Ochrony Kolei i Policję. Publicysta spokojnie, ale w asyście funkcjonariuszy opuścił pociąg.

Ireneusz Lisiak jest znanym ze swoich prawicowych poglądów publicystą i autorem książek o tematyce historycznej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA