Poznań w finale konkursu na Europejską Stolicę Młodzieży

Autor: Mateusz Menkina fot. AK
REKLAMA

Miasto Poznań awansowało do finału konkursu na Europejską Stolicę Młodzieży 2022. Stolica Wielkopolski o tytuł będzie walczyć z czterema innymi miastami - Baia Mare (Rumunia), Kazań (Rosja), Tirana (Albania) i Varaždin (Chorwacja). Zwycięzcę poznamy w listopadzie 2019 roku.

Europejskie Forum Młodzieży co roku przyznaje tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Ma to na celu promowanie wewnątrz-europejskiej współpracy, aktywizacja młodych ludzi i poprawa ich warunków życia. Miasto otrzymuje ten tytuł na rok. W tym czasie odbywa się wiele wydarzeń i projektów skierowanych do młodych ludzi.

"Uzyskanie przez Miasto Poznań tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022 pozwoli na jeszcze większe zaangażowanie młodych ludzi w życie miasta. Realizacja wielu interesujących projektów i inicjatyw pomoże młodzieży na nawiązanie jeszcze bliższych kontaktów z rówieśnikami z Europy oraz integrację różnych grup społecznych. Wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Poznania jako ośrodka akademickiego i turystycznego. Przyczyni się też do wzmocnienia istniejących organizacji młodzieżowych, które aktywnie włączą się w przygotowanie i realizację Europejskiej Stolicy Młodzieży"
Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP


W tym roku o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży walczyło 12 miast: Poznań, Gdynia, Baia Mare (Rumunia),Bilbao (Hiszpania), Kazań (Rosja), Leiden (Holandia), Lwów (Ukraina), Ribeira Grande (Portugalia), Tirana (Albania),Ulyanovsk (Rosja), Varaždin (Chorwacja),Veszprém (Węgry). Do drugiego etapu konkursu awansowało 5 miast: Poznań, Baia Mare, Tirana i Varaždin.

W drugim etapie miasta będą musiały złożyć bardziej szczegółowy wniosek. Przedstawią w nim obszerny program wydarzeń i imprez kulturalnych, społecznych oraz politycznych dla młodzieży. Zwycięzcę poznamy w listopadziepodczas uroczystej gali w Amiens, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2020.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA