Kończą się prace przy rozbudowie i modernizacji szkoły przy ul. Sarmackiej

Autor: Mateusz Menkina fot. UMP
REKLAMA

Blisko ukończenia są prace związane z rozbudową i modernizacją Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Sarmackiej. Obecnie uczniowie mogą już korzystać z klas i sali gimnastycznej. W niedalekiej przyszłości powstanie także zespół boisk.

Przebudowa szkoły polegala na dobudowie łącznie dwóch nowych skrzydeł. Pierwsze jest typowo dydaktyczne i mieście w sobie korytarz oraz cztery sale lekcyjne. Natomiast drugie skrzydło zawiera sale gimnastyczną wraz z szatniami i salę dydaktyczną. Łączna powierzchnia dobudowy to ok. 950 m2.

"Szkoła Podstawowa nr 48 bardzo potrzebowała modernizacji. Prowadzenie niektórych zajęć było trudne - a przecież jest to placówka z oddziałami integracyjnymi i uczą się tu dzieci, które mają bardzo konkretne potrzeby"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


W ciągu najbliższych tygodni ruszy także budowa zespół boisk z nawierzchnią tartanową z ogrodzeniem oraz plac zabaw. Zmieniła się wielkość dotychczasowych klas i każda została wyposażona w nowe tablice multimedialne.

Całość inwestycji to koszt prawie 7 mln zł, z czego ponad połowa pochodzi z unijnych dotacji. Zakończenie prac przewidziane jest na maj, kiedy to szkoła będzie obchodzić jubileusz 80-lecia istnienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA