Jak oszczędzić na paliwie podczas zarządzania flotą samochodową?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Prowadzisz własną firmę, masz już flotę samochodową i chcesz zoptymalizować koszty jej prowadzenia? Wiele firm boryka się z problemem za dużego zużycia paliwa przez pojazdy należące do floty. Czy to od razu musi oznaczać, że przedsiębiorstwo nie będzie przynosić zysków? Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawienie efektywności jest zainwestowanie w profesjonalne oprogramowanie do monitoringu gps. Jakie są zatem jego wszystkie zalety i na czym ono polega?

Co to jest monitoring gps?

Polega głównie na przesyłaniu aktualnego położenia pojazdów, w których zamontowany jest odpowiednie oprogramowanie z przekaźnikiem lokalizacji. Do jego zadań, oprócz monitorowania położenia, należy rejestracja czasu pracy samochodu i kierowcy, ilość i długość przerw podczas jazdy, i, co najważniejsze, zużycie paliwa. To ta ostatnia informacja pozwala na dogłębną analizę i możliwość wprowadzenia adekwatnych zmian.

Oprogramowanie zbiera te informacje, kompiluje i wysyła w formie raportów na wybrane urządzenie. Najczęściej należy do pracownika na stanowisku fleet manager, który jest odpowiedzialny za zarządzanie flotą samochodową. Na czym ta funkcja polega? Głównie właśnie na analizie raportów, ustalaniu tras przejazdów, rozliczanie się z kierowcami na podstawie ich czasu pracy i efektywności (które to informacje dostarcza monitoring gps).

Jakie są zalety i korzyści z monitoringu gps?

  • Zapisywanie historii pojazdów – możemy analizować wszystkie przejazdy,
  • Wyznaczanie nowych tras po analizie poprzednich,
  • Prezentacja aktualnego położenia wszystkich obiektów – fleet manager widzi, gdzie są wszystkie pojazdy, więc może nimi sprawniej rozporządzać i przypasowywać do nowych zadań,
  • Monitorowanie prędkości,
  • Generowanie raportów,
  • Kontrola zużycia paliwa i wysyłanie raportów z kolejnego tankowania,
  • Dostępność na urządzeniach mobilnych – dostęp do aplikacji w każdym czasie i przez większość pracowników na urządzeniach z systemem IOS lub Android,
  • Możliwość nadawania uprawnień innym użytkownikom,
  • Monitorowanie czasu pracy kierowcy – możemy łatwiej i uczciwej się rozliczać z pracownikiem.

Więcej na https://www.verizonconnect.com/pl/

Inną korzyścią jest również sprawniejsza i łatwiejsza obsługa klienta. Dzięki czytelniejszemu odczytowi raportów lepiej przydzielać każdy pojazd do zadania i reagować, gdy coś nas zaskoczy. Oprogramowanie do monitoringu GPS usprawnia optymalizację kosztów, związanych z używaniem pojazdów, ale także wspomaga efektywność pracy zasobów ludzkich.

Podsumowanie

Jeśli zależy nam na optymalizacji kosztów i wzroście efektywności pracy floty samochodowej, warto zastanowić się nad odpowiednim oprogramowaniem do monitoringu gps. Jego główną zaletą jest możliwość analizy i obserwacja zużycia paliwa w zależności od wybranych tras, jakości pracy kierowców i innych informacji, które są zbierane przez program.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA