„Fascynujące związki! Z miłości do sztuki” w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Autor: Rafał Bajer fot. Muzeum narodowe w Poznaniu
REKLAMA

W najbliższy piątek w poznańskim Muzeum Narodowym odbędzie się spacer tematyczny zatytułowany „Fascynujące związki! Z miłości do sztuki”. Uczestnicy będą mogli poznać historię artystów i artystek, których sztuka połączyła w związki.

Tworzenie sztuki zawsze potrzebuje pewnych inspiracji, a często są nimi uczucia i najbliższe osoby. Miłość do tworzenia dzieł może przerodzić się w coś większego i przekonani są o tym organizatorzy spaceru tematycznego po Muzeum Narodowym.

Uczestnicy spaceru będą podążali śladami związków artystów i artystek, poszukując miłosnych inspiracji w ich twórczości. Przy okazji będzie można poznać historie twórców, w tym par. W zrozumieniu tych relacji pomoże przewodniczka, Martyna Łukasiewicz.

„Z miłości do sztuki” to pierwsza część cyklu „Fascynujące związki!”. Ma ona przybliżyć odwiedzającym muzeum historie artystów oraz ich inspiracji. W okresie wiosenno-letnim spacerów będzie łącznie cztery, a w ich trakcie odkrywane będą kolejne pary, które połączyła miłość do sztuki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA