KS Poznań Hussars rozpoczęli sezon od zwycięstwa

KS Poznań Hussars wygrali Gromem Warszawa na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Lacrosse. Spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 8:7.

Hussars przystępowali do tego meczu jako trzeci zespół poprzednich rozgrywek i chciał od razu pokazać, że również w obecnej kampanii zamierza celować co najmniej w podium. Rywal w pierwszej kolejce nie był jednak łatwy, ponieważ warszawianie powrócili do ligi po rocznej przerwie i również zależało im na pokazaniu się z jak najlepszej strony.
Od samego początku poznaniacy starali się kontrolować mecz rozgrywany w obiekcie PLEK przy ul. Margonińskiej. Jako pierwszy do siatki trafił Błażej Jankowski, a siedem minut później prowadzeni podwyższył Maurycy Mierkiewicz, który przeprowadzić indywidualną akcję.
Nie najlepiej na zespół Hussars wpłynęła konieczność przesunięcia Jerry’ego Winiarka na bramkę. Wprowadziło to zamieszanie, które dało o sobie znać w drugiej kwarcie. Grom rozpoczął odrabianie strat i udało się to z nawiązką – warszawianie strzelili cztery gole i kontynuowali dobrą grę w trzeciej kwarcie, podwyższając do wyniku 5:2. W międzyczasie swoje szanse mieli również Hussars, lecz mimo wyrównanej gry brakowało skuteczności.
W 43. minucie przełamanie przyniosła bramka Jędrzeja Bagińskiego. Już pięć minut później poznaniacy zdobyli gola kontaktowego za sprawą Jakuba Stanka. Drużyny wymieniały się ciosami i trzecią kwartę zakończyły wynikiem 7:5 dla warszawian. Równie emocjonująca była ostatnia część gry. W regulaminowym czasie gry Hussars zdołali wyrównać, a indywidualna akcja Maurycego Mierkiewicza w doliczonym czasie zapewniła poznaniakom cenne zwycięstwo na początek sezonu.
Poznań Hussras 8:7 Grom Warszawa
Bramki: M. Mierkiewicz (3), J. Bagiński (2), J. Stanek (1), B. Jankowski (1), M. Bukorović (1) – M. Stor (3), J. Lipczik (1), M. Stefaniak (1), E. Motschiedler (1), F.Dorociński (1).
Składy:
Poznań Hussars: 10. Kacper Jankowski, 18. Jędrzej Bagiński, 0. Jerry Winiarek, 9. Krzysztof Hamrol, 21. Jakub Skarupa, 77. Błażej Jankowski, 15. Kamil Szamajda, 25. Jan Klinger, 24. Mateusz Gajda, 4. Jakub Nadolny, 7. Kajetan Baryła, 5. Witold Kliber, 11. Maurycy Mierkiewicz, 22. Maciej Matysiak, 12. Jakub Stanek, 1. Mladen Bukorović, 2. Marek Biesiada.
Grom Warszawa: 24. Filip Dorociński, 14. Maciej Kazimierczak, 81. Paweł Sobol, 11. Andrzej Makowski, 25. Cezary Wiśniewski, 6. Karol Dubrawski, 10. Marcin Tracz, 27. Rafał Doroszczuk, 25. Mateusz Trześniewski, 36. Eric Motschiedler, 84. Roman Markowski, 35. Arkadiusz Wielądek, 42. Yosuke Mitsui, 2. Michał Stor, 15. Maciej Stefaniak.