Duża akcja CBŚP w centrum Poznania. Zlikwidowano kilka agencji towarzyskich działających pod szyldami innych usług

Autor: AK fot./vid. CBŚP
REKLAMA

Kilkanaście osób zatrzymanych, rozbita zorganizowana grupa przestępcza i zlikwidowanych pięć agencji towarzyskich w centrum Poznania to efekt masowej akcji CBŚP. Nielegalne agencje działały pod szyldami innych usług.

Funkcjonariusze CBŚP w Poznaniu ustalili, że na terenie stolicy Wielkopolski działa kilka agencji towarzyskich, w których dochodzi do przypadków sutenerstwa. Działalność miała być prowadzona pod szyldem salonów SPA.

Jak wynikało z zebranego przez śledczych materiału, osoby zajmujące się procederem miały uczynić sobie z tego źródło dochodu, które pozwoliło im na zarobienie prawie miliona złotych.

Ustalono, że działaniami kierowała Ewa D., ps. „Kama”, która zajmowała się organizacją pracy nie tylko dla kobiet, ale także ochroniarzy. Agencje funkcjonowały przez okres 2 lat, a w tym czasie pracowało tam około 100 kobiet.

CBŚP przeprowadziło działania o tej samej godzinie w kilku miejscach w ścisłym centrum Poznania przy udziale funkcjonariuszy CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Wrocławia, Bydgoszczy i Gdańska oraz z KWP w Poznaniu.

Efektem akcji było zlikwidowanie pięciu agencji towarzyskich oraz zatrzymanie 13 osób, w tym 10 kobiet i 3 mężczyzn. Dwie osoby zatrzymano na terenie Gdańska i Wrocławia.

Zabezpieczono telefony komórkowe i sprzęt komputerowy, a także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych kar.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób, jedna podejrzana usłyszała zarzut kierowania grupą, a jedenastu grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu dwóch podejrzanych osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA