Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Bobrzańska/Chartowo i Wiatraczna/Żegrze

Autor: Rafał Bajer fot. poglądowa, mapa/vid. PIM
REKLAMA

W najbliższych dniach ruszy kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na odcinku os. Lech - Rondo Żegrze. Niesie to za sobą nie najlepsze wieści dla kierowców, ponieważ od 16 marca wprowadzone zostaną zmiany w ruchu.

Kierowcy muszą liczyć się z reorganizacją ruchu, a jedną z głównych zmian będzie zwężenie jezdni na relacji Chartowo-Żegrze do jednego pasa. Wyłączone zostaną łącznice na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej, nie będzie też można pojechać na wprost ani w lewo ulicą Bobrzańską przez ulicę Żegrze. Robotnicy skorygują wyspę dla pieszych, by umożliwić skręt na skrzyżowaniu Wiatracznej z Chartowem. Ma to powiększyć promień skrętu.

Droga zostanie zwężona do jednego pasa (z wyjątkiem miejsc, w których są przystanki autobusowe) na ul. Żegrze na wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką. Przejazd innymi odcinkami ulicy Żegrze będzie uniemożliwiony, w związku z czym na ulicy Bobrzańskiej powstane tymczasowa jezdnia, na której zawracać będą mogły pojazdy z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo. Ul. Bobrzańska zostanie przy tym zwężona do jednego pasa przy dojeździe do ul. Żegrze, a skręcić z niej będzie można jedynie w prawo.

Zwężeniu do dwóch pasów ulegnie z kolei ul. Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo - z prawego pasa będzie można skręcić w prawo i jechać na wprost, zaś lewego można skręcać jedynie w lewo. Z kolei ruch pieszych pomiędzy ul. Bobrzańską a Wiatraczną zostanie skierowany na stronę północną ul. Chartowo i Żegrze.

Reorganizacja ruchu będzie obowiązywać od przyszłej soboty, najprawdopodobniej do połowy kwietnia. W późniejszym czasie planowane będą kolejne zmiany w związku z następnymi etapami przebudowy, ale o tym Poznańskie Inwestycje Miejskie będą informować na bieżąco. Na ten moment uczestnicy ruchu proszeni są o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA