"Misie Dzieciom" - Zoo Poznań uruchamia program dla chorych dzieci. Jakie jeszcze ma plany na 2019 rok?

Autor: AK fot. Zoo Poznań, vid. Don Vittorio
REKLAMA

Zoo Poznań chce zaangażować się w pomoc innym, dlatego w tym sezonie przystąpi do programu „Misie Dzieciom”. Dzięki temu, mali pacjenci z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu będą mogły oglądać mieszkańców ogrodu zoologicznego ze szpitalnych łóżek. To jednak nie jedyne plany poznańskiej placówki na 2019 rok.

Pod koniec kwietnia zostanie otwarty azyl dla lwów. Budowa nowej lwiarni to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich miesięcy, której realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie głosy poznaniaków w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, dzięki którym udało się pozyskać fundusze na budowę.

Poznański ogród zoologiczny chce dalej inwestować - w najbliższych latach ma zostać przebudowany basen dla fok, który docelowo ma stać się prawdziwym fokarium. W planach jest także całoroczny wybieg dla nosorożców, modernizacja wybiegów dla bizonów i żubrów, budowa wybiegów dla kuraków i bramy treningowej dla słoni.

Zoo chciałoby wprowadzić możliwość przeprowadzania pokazów kąpieli i zabiegów pielęgnacyjnych słoni.

To jednak nie wszystko, co przygotowano w tym sezonie. Zoo bierze udział w programie „Misie Dzieciom”, który pozwala na wirtualne zwiedzanie ogrodu ze szpitalnego łóżka. Dzieci z w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu będą mogły „poruszać się” po zoo za pośrednictwem robota Leosia. Dzięki temu mali pacjenci mogą „podglądać” mieszkańców zoo nawet wtedy, gdy ich stan zdrowia nie pozwala im na poruszanie się. To sposób na oderwanie myśli od szarej rzeczywistości i zapomnienie o problemach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA