Koncertowy weekend w Poznaniu

Autor: Mikołaj Rój
REKLAMA

W sobotę w Poznaniu będzie można usłyszeć m.in. Johna Portera i zespół Ich Troje, a na Międzynarodowych Targach Poznańskich artyści z najwyższej półki zaśpiewają piosenki Czesława Niemena. Na poznaniaków czekają też warsztaty dla dzieci i rodzinne czytanie

John Porter 

Były gitarzysta Maanamu na przestrzeni lat występował z Maciejem Zembatym, Anitą Lipnicką, a obecnie tworzy z Adamem "Nergalem" Darskim duet Me and That Man. Debiutancki album studyjny formacji zatytułowany "Songs of Love and Death" trafił do sprzedaży 24 marca 2017 roku, a utwory z niego będzie można usłyszeć w Poznaniu.

Godz. 19, Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Ich Troje w Poznaniu

Tym razem oprócz największych hitów zespołu takich jak: "A Wszystko Bo Ciebie kocham", "Wypijmy Za To", czy "Powiedz" będzie można usłyszeć kawałki z najnowszego albumu Michała Wiśniewskiego "Nierdzewny", który trafił na półki w czerwcu 2016 r. po trzyletniej przerwie muzycznej wokalisty.

Godz. 19:30, Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań

Niemen Inaczej

Piosenki Czesława Niemena zaśpiewają artyści z najwyższej półki. Na MTP wystąpią m.in. Natalia Niemen, Sławek Uniatowski, Stanisław Soyka, Kuba Badach i Janusz Radek. Utwory zabrzmią we współczesnych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego, który tchnął nowe życie w takie szlagiery jak: "Pod papugami", "Jednego serca" czy "Sen o Warszawie". Artystom będzie towarzyszył zespół znanych i cenionych muzyków. Trasa jest organizowana we współpracy z Fundacją im. Czesława Niemena.

Godz. 19, Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14

Czytadło abecadło - warsztaty rodzinne

Warsztat przygotuje dzieci do samodzielnego wykonywania książki i notatnika z dostępnych pod ręką materiałów. Jego uczestnicy korzystać będą z surowców odzyskanych - papieru makulaturowego, tektury, gazet itp. Starsi pomogą młodszym przy konstrukcji notatnika, po czym wspólnie pracować będą nad ilustracjami. Prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt, czas trwania: 120 minut.

Godz. 11-13, Galeria Miejska Arsenał, ul. Stary Rynek 6, Poznań

Wstęp wolny.

Ikony designu: Barbie vs. Barbie

9 marca 2019 r. Barbie - ikona amerykańskiej kultury, najsłynniejsza lalka świata i symbol kobiecości -obchodzić będzie swoje 60. urodziny. O tym, jaką rolę odegrała w naszej kulturze opowiedzą: zdecydowana zwolenniczka i kolekcjonerka lalek, Paulina Jarysz, oraz sceptyczna i walcząca z przejawami kulturowej dyskryminacji kobiet socjolożka, Hanna Kroczak.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu «Ikony designu» organizowanego przez Muzeum Sztuk Użytkowych oraz projektu "Miasto Żyje Designem".

Godz. 13 - 14, Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, Góra Przemysła 1,

Rodzinne czytanie "Mary Poppins"

Książka Pameli Lyndon Travers o niani, która przylatuje na parasolce, gdy zawieje wiatr od wschodu doczekała się szeregu adaptacji musicalowych i filmowych. Aktorzy asz.teatru przypomną literacki pierwowzór i zaproszą młodych czytelników do świata przygód, które gwarantuje pozornie tylko oschła  guwernantka.

Więcej informacji: www.bracz.edu.pl

Godz. 11, Biblioteka dla dzieci, Al. Marcinkowskiego 23, Poznań

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA