Wspólne sprzątanie Naramowic - Żurawiniec i okolice

Autor: Codzienny Poznań, Rafał Bajer, fot.Wspólne Naramowice
REKLAMA

W sobotę odbędzie się społeczne sprzątanie naramowickiego Żurawińca. Organizuje je grupa „Wspólne Naramowice”, która zaprasza mieszkańców osiedla do pomocy.

Miasto od kilku tygodni sprząta ulice Poznania po zimie, lecz z własną inicjatywą wyszli mieszkańcy Naramowic. Już w zeszłym tygodniu grupa „Wspólne Naramowice” przeprowadziła sprzątanie terenu przy Różanym Stawie. Wtedy do akcji przyłączyło się blisko 50 osób, które zebrały łącznie 30 worków śmieci.
 
Tym razem inicjatywa zmienia lokację - sobotnia akcja ruszy przy ulicy Bolka o godzinie 12:00. Głównym celem będzie teren za tamtejszym sklepem, gdzie wielu okolicznych mieszkańców wyprowadza swoje psy, nie każdy jednak sprząta po swoich pupilach. W tej sprawie zainicjowano akcję „za-KUPY”. Druga grupa sprzątających zajmie się z kolei terenem Żurawińca.
Organizatorzy przekonują, że zainteresowanie uczestnictwem w społecznym sprzątaniu jest duże, a swoją pomoc zaoferuje również Zakład Lasów Poznańskich.
 
Zachowanie porządku na Naramowicach to jeden z postulatów „Wspólnych Naramowic” przed wyborami do rad osiedli. Grupa zamierza kontynuować akcję także później w formie „czystych patroli”.
 
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA