Ulica Święty Marcin ponownie otwarta i co dalej?

Autor: codziennypoznan, Mateusz Menkina, fot./vid. Mikołaj Rój
REKLAMA

Otwarcie zmodernizowanej ul. Święty Marcin, to dopiero pierwszy etap inwestycji w ramach programu Centrum. Docelowo inwestycja ma usprawnić ruch drogowy i tramwajowy w centrum miasta.

Na przełomie 2019 i 2020 roku zostanie wyłoniony generalny wykonawca kolejnych rewitalizacji dwóch odcinków. Pierwszy z nich biegnie od krzyżowania ul. Święty Marcin i Ratajczaka do Marcinkowskiego z Podgórną natomiast drugi od skrzyżowania Św. Marcin-Gwarna w kierunku Towarowa, Św. Marcin i Al. Niepodległości.

"To są inwestycje, które chcemy rozpocząć w pierwszym kwartale 2020 roku. Szczególnie ta druga inwestycja będzie niezwykle ważna, szczególnie że będą prowadzone prace równolegle z ruchem drogowym. Nie chcemy zamykać skrzyżowania Św. Marcin-Al. Niepodległosći, bo jest to zbyt ważne skrzyżowanie w mieście. Będzie tam budowany prawoskręt tramwaju z ul. Towarowej, nowe przejścia dla pieszych, pomiędzy pl. Mickiewicza a Akademią Muzyczną, nowy przystanek tramwajowy po stronie CK Zamek. Jeżeli chodzi o inne działania to sukcesywnie będziemy chcieli przystępować do prac na pl. Wolności i ul. 27 Grudnia"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


Ostatnim etapem będzie budowa tramwaju na ul. Ratajczaka. Tutaj jeszcze czekają jednak konsultacje społeczne i przygotowywanie projektów. Wszystkie prace w ramach programu Centrum mają zakończyć się w 2023 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA