Kapsuła Czasu na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Co się w niej znajdzie?

Autor: codziennypoznan, Rafał Bajer, fot. biuro prasowe UAM
REKLAMA

W związku ze 100-leciem Uniwersytetu Poznańskiego zorganizowano konkurs na wybór najlepszych artefaktów, które znajdą się w Kapsule Czasu. Ta zostanie otwarta dopiero w 2119 roku.

Obchody jubileuszu Uniwersytetu Poznańskiego trwają, a ich kulminacja nastąpi 7 maja. Tego dnia zaplanowano między innymi umieszczenie specjalnej Kapsuły Czasu przed Collegium Minus, a znajdą się w niej przedmioty, które mają w jak najlepszy sposób przedstawić dotychczasowe 100 lat uniwersytetu.

Co istotne, o tym, co znajdzie się w kapsule, zdecydują głosujący internauci. Obecnie każdy może zgłaszać artefakty, które potencjalnie mogłyby się znaleźć w kapsule. Organizatorzy akcji podpowiadają, że zależy im na przedmiotach, które związane są choćby z życiem prywatnym, zawodowym i identyfikują wyzwania oraz marzenia osób dziś żyjących. Uwaga ma być zwracana także na kondycję społeczną, przeszłość i nadzieje na przyszłość. Podsyłać można także zdjęcia, muzykę, przykłady korespondencji, próby języka i zapisy gwary, które znajdą się w dwóch lustrzanych egzemplarza telefonów komórkowych z kopią w zaszyfrowanej chmurze.

Swoje propozycje można nadsyłać do 2 kwietnia, a głosowanie ruszy 10 kwietnia. Na koniec przyszłego miesiąca ogłoszone mają zostać wyniki. Osoba, która uzyska najwięcej punktów, otrzyma nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Za zrealizowane pomysły będzie można z kolei dostać zaproszenie na uroczystości 7 maja oraz „zaproszenie na okaziciela” na uroczystość wykopania Kapsuły Czasu za 100 lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA