Zimowe sprzątanie ulic za ponad milion złotych

Autor: Codzienny Poznań, Rafał bajer, fot. ZDM
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich prowadzi akcję sprzątania ulic, chodników i dróg rowerowych. Ma to uporządkować ulice po zimie, a w konsekwencji pozytywnie wpłynąć nawet na jakość powietrza.

Celem akcji jest przede wszystkim uprzątnięcie piasku, który został wysypany na drogi i chodniki w celu zmniejszenia zagrożenia poślizgiem. Sprzątanie rozpoczęło się w drugim tygodniu grudnia i na niektórych odcinkach udało się zebrać nawet tonę piasku z jednego kilometra ulicy. Na początku tego miesiąca prace zostały zintensyfikowane ze względu na lepsze warunki pogodowe.
 
Jako pierwsze uprzątnięte zostały obiekty inżynierskie, czyli wiadukty i mosty, ponieważ tam systemy odwadniania są szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia. W dalszej kolejności zajęto się ulicami w centrum, drogami wylotowymi oraz lokalnymi. Akcja prowadzona jest w godzinach 6:00-22:00, a miejscami także w nocy.
 
Prace mają potrwać jeszcze około miesiąca i łącznie obejmą 300 kilometrów jezdni, dróg rowerowych oraz chodników, a sprzątający czyszczą również kosze na śmieci. Zimowe sprzątanie pochłonie około 1,1 miliona złotych, a od 15 kwietnia ma ruszyć kolejna tego typu akcja, tym razem związana ze zbliżającym się latem. Plan zakłada, że na utrzymanie porządku w Poznaniu do połowy października przeznaczone zostanie dziewięć milionów złotych.
 
Czyszczenie dróg ma przyczynić się do polepszenia jakości powietrza, mniejsza ilość piasku sprawia bowiem, że z jezdni wzbija się mniej kurzu. Latem główne ulice sprzątane będą co dwa tygodnie.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA