Święty Marcin otwarty po rewitalizacji

Autor: Codzienny Poznań, Mateusz Menkina, fot/vid. Mikołaj Rój
REKLAMA

Zakończono przebudowę ul. Święty Marcin w ramach programu Centrum. Był to pierwszy etap całego projektu, którego celem jest uspokojenie ruchu w centrum Poznania oraz budowa nowej trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka.

Dla prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka zakończenie prac przed planowanym terminem jest niezwykle ważne.

"Ta ulica przez lata była reprezentacyjna dla Poznania. Jej przebudowa to zobowiązanie także wobec przodków. Dodatkowo nowa odsłona ul. Święty Marcin znacznie uspokoi ruch drogowy i ruch pieszych w centrum"
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania


Ulica Święty Marcin jest ważnym punktem strategicznym w mieście. Jej rewitalizacja ma przyciągnąć także nowych przedsiębiorców. Obecnie wolny jest tylko jeden lokal z 61 zarządzanych przez miasto. W jednym z wieżowców Alf już działa nowy hotel Altus. Dodatkowo na ul. Święty Marcin ze Śródki przeprowadzi się także La Ruina.

Rewitalizacja pomoże przede wszystkim pieszym.

"Celem przebudowy było wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni dla pieszych w obrębie ul. Święty Marcin, a także zwiększenie jej atrakcyjności i dostępności dla pasażerów komunikacji publicznej. To nie jest jednak ostateczny wygląd nowej przebudowanej ulicy. Musimy jeszcze poczekać na cieplejsze dni, żeby pojawiła się zieleń"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


Nowa odsłona ulicy, to także okazja do wydarzeń kulturalnych. Pierwsze wydarzenia związane z ulicą Świętego Marcina odbędą się już w najbliższy weekend. Natomiast prawdziwe otwarcie kulturalnego sezonu zaplanowano na 13 kwietnia. Wtedy to, pomiędzy 12 a 20, odbędą się imprezy pod nazwą „Drzwi Otwarte na Świętym Marcinie”. Pełen program obchodów dostępny będzie od 1 kwietnia na www.ckzamek.pl, profilu na Facebooku Strefa Święty Marcin a także w punkcie informacyjnym na narożniku Św. Marcina i Gwarnej.

Kolejne etapy rewitalizacji w ramach programu Centrum odbędą się na koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku. Zostaną wtedy przebudowane ulice 27 Grudnia, Al. Marcinkowskiego, Św. Marcin, Gwarna, Fredry, Mielżyńskiego, Kantaka, pl. Wolności i Towarowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA