Park Rekreacji Starołęka Mała ma być gotowy jesienią

Autor: Codzienny Poznań, Rafał Bajer, fot. PIM
REKLAMA

Mieszkańcy Starołęki będą mogli korzystać od jesieni z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Park Rekreacyjny Starołęka Mała powstanie między ulicami Forteczną, Pstrowskiego i Okopową.

W sprawie projektu przeprowadzono konsultacje na zlecenie zastępcy prezydenta Poznania, Jędrzeja Solarskiego. Po nich ustalono ostatecznie, że poza strefami przeznaczonymi do zabawy pozostawionych zostanie 17 drzew, które już teraz rosną na tym terenie. Dzięki temu prace nad utworzeniem parku mogły ruszyć i zostały właśnie rozpoczęte.
 
Park ma być dużą atrakcją dla osób chcących aktywnie spędzać wolny czas. Powstanie zewnętrzna siłownia oraz miejsce do ćwiczeń streetworkoutowych, dla dzieci z kolei powstanie plac zabaw. Miłośnicy gier zespołowych będą mogli skorzystać z nowych boisk do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Nie zabraknie także miejsca spotkań dla mieszkańców.
 
Prace nad projektem były na bieżąco konsultowane ze stowarzyszeniem Zielona Starołęka, które zaproponowało wiele zmian, jak choćby zwiększenie powierzchni placu zabaw. Początkowo w planach było przeznaczenie części parku na miejsce do nauki jazdy na rolkach, lecz zrezygnowano z tego zamiaru.
 
Nowy park powstanie na terenie, na którym niegdyś znajdowały się ogródki działkowe, a obecnie jest on zaniedbany. Twórcy projektu chcieli zachować jak najwięcej z naturalnego drzewostanu, lecz jego częściowe usunięcie jest konieczne, choćby ze względu na boiska do gry czy plac zabaw. Akcja karczowania zostanie przeprowadzona tak, by nie uszkodzić korzeni pozostałych drzew. Ponadto za usunięte samosiejki zasadzonych ma być 96 drzew i 74 krzewy.
 
Warto dodać, że park nie będzie ogrodzony, ale będzie pod nadzorem monitoringu.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA