„Poznań - Ludzie - Miasto 2018” - na Wolnym Dziedzińcu stanęła wystwa prac konkursowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody

Autor: Codzienny Poznań, Rafał Bajer, fot. Mikołaj Rój
REKLAMA

Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta wystawiono najlepsze zdjęcia przedstawiające Poznań w 2018 roku. Fotografie zostały wybrane w konkursie „Poznań - Ludzie - Miasto 2018”, a udział we wręczeniu nagród autorom wziął prezydent Jacek Jaśkowiak.

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania oraz galerię fotografii Pix.house. Wystartować mógł każdy, a najważniejszym wymogiem było to, by zdjęcie zostało wykonane w 2018 roku i przedstawiało ważne wydarzenie lub miejsce w Poznaniu. Celem konkursu było udokumentowanie aktywności społecznej, kulturalnej i obywatelskiej. Wśród laureatów znaleźli się również autorzy pejzaży i fotografii dokumentujących ludzkie pasje czy architekturę.

Każdy uczestnik mógł nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia i musiał dodać do nich opis, który pozwalał umieścić fotografię w konkretnym kontekście. Łącznie zgłoszono 289 zdjęć, a na wystawie na dziedzińcu znalazło się 26 z nich, czyli o jedną więcej, niż początkowo planowano. Twórcy otrzymali nagrody o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Upominki dla wyróżnionych fotografów wręczył osobiście Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Wstęp na wystawę jest wolny. Jest ona też okazją do zaprezentowania nowych stelaży, które mają ubogacić wystrój Wolnego Dziedzińca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA