Festiwal Biegowy dla dzieci imprezą towarzyszącą PKO Poznań Półmaratonu

Autor: Codzienny Poznań, Rafał Bajer, fot. pixabay
REKLAMA

Organizatorzy 12. PKO Poznań Półmaratonu zachęcają najmłodszych do spróbowania swoich sił w bieganiu. Przy okazji wydarzenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich po raz pierwszy odbędzie bowiem Festiwal Biegowy dla dzieci.

Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia, ale dzień wcześniej w swoim biegu wystartować będą mogli młodsi uczestnicy. W rywalizacji zmierzyć się będą mogły dzieci w dwóch kategoriach. W pierwszej wystartować będą mogli uczestnicy mający 7-12 lat - oni pobiegną na dystansie 1200 metrów. Z kolei w drugiej grupie 3-6-latkowie pokonają dystans 200 metrów.

Przed biegiem odbędzie się rodzinna rozgrzewka, a start przewidziano na godzinę 14:00. Wydarzenie odbędzie się na Placu Marka MTP, a dzieci muszą posiadać sportowe buty oraz wygodny dres. Konieczna jest również zgoda rodziców na uczestnictwo ich pociech w zawodach.

Konieczne formularze można znaleźć na stronie półmaratonu. Skany dokumentów następnie należy przesłać na adres: k.michalak@posir.poznan.pl.

Na uczestników czekają interesujące nagrody. W bezpłatnym pakiecie startowym będzie można znaleźć numer startowy, fankarty i plakaty piłkarzy Lecha Poznań oraz gadżety sportowe. Na mecie każde dziecko otrzyma także medal. Do tego organizatorzy planują kilka niespodzianek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA