Docelowy kształt pasa drogowego i układ torów tramwaju na Naramowice ma być znany jeszcze w tym miesiącu

Autor: RB fot. PIM
REKLAMA

Trwają prace nad projektem trasy tramwajowej na Naramowice. Jeszcze w tym miesiącu ma się wyklarować docelowy kształt pasa drogowego i układ torów na tym odcinku.

Żeby przygotować szczegółowe projekty budowlane, najpierw wszelkie parametry muszą uzgodnić wykonawca oraz inwestor. Gdy to uda się ustalić, około jesieni powstanie dokumentacja, która jest konieczna przy składaniu wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.
 
Poznańskie Inwestycje Miejskie uspokajają mieszkańców, którzy niepokoili się, że brak ekip budowlanych oznacza brak działań. Zanim dojdzie do budowy, należy wszystko zaprojektować, a osoby za to odpowiedzialne intensywnie nad tym pracują. Cała dokumentacja powinna zostać skompletowana w I kwartale 2020 roku, a zakończenie robót na ten moment przewidywane jest na 2021 rok.
 
Szybkie wykonanie prac ma ułatwić system „zaprojektuj i wybuduj”. Poszczególni wykonawcy mogą opracować dokumentację projektową i uzyskać pozwolenia na podstawie wcześniej ustalonego programu funkcjonalno-użytkowego.
 
Do końca tego roku ma trwać projektowanie i zbieranie dokumentacji, a prace budowlane powinny ruszyć na początku roku 2020. W międzyczasie ustalane jest jak będzie zagospodarowany teren wokół drogi i trasy tramwajowej. Mowa tu o architekturze krajobrazu, zieleni, drogach rowerowych oraz chodnikach.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA