26. Kaziuk Wileński w Poznaniu. Orszak Jagiellonów znów przeszedł przez Stary Rynek

Autor: AK fot. MC

Już po raz 26. w Poznaniu odbywa się Kaziuk Wileński, tradycyjne wydarzenie ku czci św. Kazimierza Królewicza z rodu Jagiellonów. Na Starym Rynku trwa jarmark odpustowy, a w samo południe mieszkańcy i turyści mogli podziwiać Orszak Jagiellonów.

Kiermasz Kaziukowy to okazja do spróbowania i kupienia takich przysmaków jak m.in. czarny wileński chleb, obwarzanki, wyroby mięsne czy cepeliny. Nie brakuje również palm wielkanocnych, wyrobów rękodzieła ludowego czy serduszek kaziukowych. Jarmark odpustowy potrwa do godziny 16:00.

Jak zwykle, o godzinie 11:30 zebrani przed poznańskim Ratuszem mogli wysłuchać opowieści o dynastii Jagiellonów, których wizerunki znajdują się na fasadzie Ratusza. Na loggi zabytku można było zobaczyć Orszak Jagiellonów, który tuż po godzinie 12:00 i tradycyjnych poznańskich koziołkach, wyruszył wokół Starego Rynku prowadzony przez św. Kazimierza Królewicza.

Odegrano hejnały: poznański i wileński.

Podczas trwania Kiermaszu, na scenie pojawiają się również zespoły pieśni i tańca - zarówno tradycyjne Wielkopolskie jak i litewskie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA