Trwają XXIII Targi Edukacyjne

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. UMP ,Jędrzej Oksza Płaczkowski
REKLAMA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają XXIII Targi Edukacyjne. Młodzież może zapoznać się z ofertą edukacyjną poznańskich szkół oraz uczelni wyższych z Polski i innych państw, głównie europejskich.

Targi rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli. Jak podkreśla zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski, w Poznaniu uczy się około 70 tysięcy uczniów w szkołach prowadzonych przez miasto.

W tym roku młodzież czeka trudna rekrutacja - po reformie edukacyjnej do szkół ponadpodstawowych aplikować będą dwa roczniki, czyli dostanie się do wymarzonej szkoły może być nieco trudniejsze niż do tej pory.

W tym roku na Targach Edukacyjnych swoją ofertę przedstawia ponad 230 wystawców, w tym około 130 szkół i 42 wyższe uczelnie wyższe z kraju i zagranicy oraz wiele innych instytucji dydaktycznych.

W ostatnich latach szczególnie promowane jest szkolnictwo zawodowe. Poznańskie placówki prezentują swoje oferty nie tylko poprzez ulotki, ale także pokazując to, czego można się u nich nauczyć.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA