MIał być skwer, jest parking. Miasto chce, by Orlen rozwiązał umowę ze swoim najemcą

Autor: AK fot. Rada Osiedla Stare Miasto
REKLAMA

Zamiast skweru w centrum miasta powstał… mały parking. Na działce u zbiegu ul. 23 Lutego i Nowowiejskiego, która docelowo ma być jednym z terenów objętych wymianą działek między Miastem Poznań i spółką Orlen otwarto parking. Sprawa poruszyła mieszkańców, dlatego interwencję w tej sprawie przeprowadził staromiejski radny.

W kwietniu 2018 roku Miasto Poznań podpisało ze spółką Orlen umowę przedwstępną w sprawie zamiany trzech działek, w tym dwóch w ścisłym centrum miasta, które obecnie są w wieczystym użytkowaniu spółki na sprzedaż części działki miejskiej przy ul. Strzeszyńskiej. Realizacja umowy może potrwać jednak kilka lat.

Jednym z terenów należących do spółki jest obszar u zbiegu ul. 23 Lutego i Nowowiejskiego. Według planów ma tam powstać skwer. Obecny właściciel, pomimo umowy przedwstępnej, wydzierżawił teren podmiotowi zewnętrznemu, który utworzył w tym miejscu parking.

Sprawa oburzyła mieszkańców, dlatego radny Tomasz Dworek podjął interwencję w tej sprawie.

Rada Osiedla Stare Miasto otrzymała odpowiedź miejskich władz, że Miasto Poznań wystąpi do spółki Orlen o rozwiązanie umowy z firmą, która otworzyła parking. Jako podstawy działań wskazano m.in. kwestie zapisów umowy przedwstępnej oraz zachowanie niezgodne z prawem, które będzie kontrolowane przez Wydział Urbanistyki i Architektury.

Rada Osiedla wskazuje także kwestie bezpieczeństwa i organizacji ruchu wokół parkingu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA