Kolejny sezon Pawilonu już wkrótce. Co będzie się działo?

Autor: RB, Rafał Bajer, Mateusz Menkina
REKLAMA

Dziś odbyła się konferencja z okazji zbliżającego się trzeciego sezonu Pawilonu. Organizatorzy poszczególnych przedsięwzięć kulturalnych mówili między innymi o planowanych na nadchodzący okres wydarzeniach.

Pawilon świętuje pierwszy rok swojej działalności, ale na tym nie poprzestaje i już szykuje kolejne wydarzenia. Osoby chcące uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta będą miały za jego sprawą możliwość wzięcia udziału w wielu pokazach, seansach czy warsztatach z dziedziny filmu, teatru i nie tylko.

Otwarcie sezonu nastąpi już 8 marca, kiedy zaprezentowany zostanie performance zatytułowany „Wszyscy rozmawiają o pogodzie. My nie.”. Przed publicznością zaprezentują się Anna i Agata Baumgart i przedstawią pokaz złożony z listów do Anny Baumgart, filmu „Kto mówi” i rekonstrukcji performansu „Hybris 4” Agaty Baumgart. Po występie będzie można porozmawiać z artystami. Z kolei następnego dnia przed publicznością zaprezentuje się Aldona Orłowska.

W Pawilonie przy ulicy Ewangelickiej będzie można również obejrzeć filmy, wziąć udział w dyskusji, posłuchać muzyki czy nawet potańczyć. Wstęp na sporą część wydarzeń będzie wolny.

Warto dodać, że może to być jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić budynek Pawilonu. Jego przyszłość jest niepewna, ponieważ w 2020 roku wygasa czas używalności obiektu. Jednym z pomysłów jest jego zlikwidowanie i wybudowanie nowego budynku. Możliwa jest jednak również modernizacja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA