"Gramy dla Jacka" już dziś w Klubie u Bazyla! Na scenie Lilith, Second Child, aGain, Prorock i Obcy

Autor: AK fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Już dziś koncert charytatywny „Gramy dla Jacka”, podczas którego będą zbierane fundusze na dalszą terapię i rehabilitację dla 9-letniego Jacka. Chłopiec niemal od urodzenia walczy o życie i zdrowie, ale na jego twarzy bardzo często gości uśmiech. Dla radosnego i pełnego woli walki chłopca zagrają Lilith, Second Child, aGain, Prorock i Obcy.

Gdy Jacek miał niecałe 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę. Po ponad 3 miesiącach spędzonych w szpitalu i operacjach do dziś odczuwa skutki ciężkiej choroby. Jej konsekwencją jest m.in. ciężka padaczka lekooporna - zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu.

Od września 2011 roku leczony jest w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii, ponieważ został zakwalifikowany do diety ketogennej.

Chłopiec choć zaraża uśmiechem i optymizmem to jego codzienne życie mocno utrudnia także niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy (nie chodził, nie siedział samodzielnie, nie słyszał, nie mówił). Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo. Ma zaburzenia korowo-podkorowe widzenia.

Jackowi bardzo pomaga terapia i rehabilitacja. Zarówno jemu jak i jego najbliższym nie brakuje motywacji, by je kontynuować, ponieważ widzą pozytywne efekty i wiedzą, że może to przyczynić się do choć częściowej samodzielności chłopca. Widać pierwsze ważne postępy - dzięki intensywnej rehabilitacji 9-latek zaczyna stawiać kroki przy "balkoniku".

By pomóc w dalszym finansowaniu terapii, organizowany jest koncert „Gramy dla Jacka”, podczas którego zbierane będą fundusze na ten cel. Przyjmowane będą dowolne kwoty, a pieniądze zbierane będą do oznaczonej skarbonki.

Już dzisiaj od godziny 17:30 w Klubie u Bazyla będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu takich zespołów jak Lilith, Second Child, aGain, Prorock, Obcy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA