Bramkarz Konrad Syldatk wypożyczony do Warty Poznań

Autor: MM fot. Piotr Leśniowski/Warta Poznań
REKLAMA

Bramkarz IV ligowych Aniołów Garczegorze, 19-letni Konrad Syldatk został wypożyczony do Warty Poznań z opcją pierwokupu. Zawodnik ma być jednak uzupełnieniem składu „Zielonych”.

Konrad Syldatk to wychowanek Aniołów Garczegorze, małego klubu z okolic Lęborka. Młodzieżowy zawodnik ma być uzupełnieniem składu. Wypożyczenie bramkarza ma związek z kontuzją innego zawodnika Jana Wojnowskiego, jesienią był w kadrze „Zielonych”, ale teraz przechodzi rehabilitację po operacji rekonstrukcji więzadeł w kolanie.

- "Bardzo się cieszę, że trafiłem do takiego klubu jak Warta Poznań. Przejście z IV do I ligi to duży krok, który pozwoli mi jeszcze lepiej rozwijać swoje umiejętności. Jestem dopiero na początku przygody z piłką i zamierzam jak najlepiej wykorzystać ten czas. Chcę też jak najwięcej nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów" – mówi Konrad Syldatk, który od kilku tygodni trenował z zespołem „Zielonych”. Jesienią występował w Lubuszaninie Trzcianka, a wcześniej - w Błękitnych Wronki i juniorskim zespole Arki Gdynia.

"Pozyskaliśmy Konrada po to, aby "deptał" po piętach naszym dwóm doświadczonym bramkarzom: Adrianowi Lisowi i Tomaszowi Laskowskiemu oraz grał regularnie w zespole juniorów starszych. Jest utalentowanym zawodnikiem i liczymy na to, że wiosną pod okiem trenera Dominika Kubiaka zrobi na tyle duże postępy, że latem skorzystamy z opcji transferu definitywnego. Konrada znam osobiście, bo latem przebywał na testach w Mieszku Gniezno i już wówczas pokazał się z niezłej strony, a potwierdził to jesienią będąc mocnym punktem lidera IV ligi, Lubuszanina Trzcianka"
Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy Warty Poznań


Konrad Syldatk to szóste wzmocnienie tej zimy w Warcie Poznań. Wczesniej do klubu trafili: Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów), Serhij Napołow (Chrobry Głogów), Mateusz Bodzioch (Odra Opole) oraz dwaj wypożyczeni gracze: Hubert Sobol (Lech Poznań) i Michał Żebrakowski (Arka Gdynia).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA