Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego kontroluje najstarsze poznańskie kamienice

Autor: RB fot. MC poglądowa
REKLAMA

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego prowadzi kontrole najstarszych poznańskich kamienic. Inspektorzy sprawdzają głównie stan techniczny budynków oraz sposób ich utrzymania.

Niektóre kamienice powstawały tuż po II wojnie światowej, a część z nich nawet wcześniej, dlatego należy szczególnie uważnie przyglądać się ich stanowi technicznemu. Regularne kontrole prowadzone są już od 12 lat i dotyczą ponad dwóch tysięcy budynków. W zeszłym roku skontrolowano 58 kamienic, głównie z inicjatywy pracowników PINB.
 
Inspektorzy zwracają uwagę na to czy właściciele lub zarządcy obiektów dokonują regularnie sprawdzenia stanu technicznego i wykonują konieczne przeglądy. Najczęstszymi problemami są ubytki tynków elewacji i łuszcząca się farba, uszkodzenia płyt i balustrad balkonowych, ubytki i pęknięcia w ścianach, korozja, uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej, stopni i balustrad. Ponadto zauważono zagrzybienia i zawilgocenia, zły stan drewnianych stropów oraz niewłaściwy stan przewodów kominowych i pokrycia dachów. W zeszłym roku inspektorzy nie mieli zastrzeżeń w przypadku 15 sprawdzanych kamienic.
 
Lista komplikacji z biegiem czasu niewiele się zmienia, co świadczy, że nie wszyscy właściciele przykładają wystarczającą uwagę do konserwacji budynków. W zeszłym roku nieprawidłowości w stanie technicznym kamienic doprowadziły do 11 postępowań administracyjnych wzywających do ich usunięcia.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA