Wings For Life World Run po raz 5. w Poznaniu!

Autor: MM fot. archiwum
REKLAMA

Wings For Life World Run już po raz 5. zagości w Poznaniu. Podczas biegu to meta goni zawodnika, a cały dochód z opłat startowych i datków zostanie przekazany fundacji Wings for Life finansującej badania nad urazami rdzenia kręgowego. Za kierownicą samochodu-mety zasiądzie po raz kolejny Adam Małysz.

Samochód-meta rusza za biegaczami dopiero po pewnym czasie. Każdy uczestnik, którego dogoni meta kończy swój wyścig. Wygrywa ten zawodnik, który pokona najdłuższy dystans.   

Wyścig startuje łącznie w 33 miastach na całym świecie. Zwycięzcy pokonują dystanse o długości nawet 70 km. W 2016 roku wicemistrzem świata został polski biegacz Bartosz Olszewski, który uczestniczył w kanadyjskiej edycji wyścigu. Podczas swojego biegu pokonał on aż 82 km i 411 m.

W Poznaniu bieg rozpocznie się 5 maja o godz. 13.00. Opłata za udział w biegu, która w całości przekazywana jest na finansowanie badań nad urazami rdzenia kręgowego, wynosi 120zł. Więcej informacji o biegu i zapisach można znaleźć na stronie internetowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA