Prawie 30 tysięcy zachorowań na grypę w Poznaniu

Autor: MM grafika: gis
REKLAMA

Według informacji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, od początku 2019 roku do 15 lutego odnotowano zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę u prawie 30 tysięcy osób. W związku z obecną sytuacją Główny Inspektorat Sanitarny przygotował specjalne ulotki dla pacjentów.

Ulotki „Grypa czy przeziębienie?” mają profilaktycznie ostrzegać o objawach choroby. Zostały już przekazane do przedszkoli, szkół, przychodni czy aptek. Mimo, że objawy przeziębienia i grypy znacznie się od siebie różnią, to często te dwie choroby są mylone.

Przykładowo początek choroby w przypadku grypy jest gwałtowny i występuje wysoka gorączka do 39 stopni Celsjusza. Natomiast w przypadku przeziębienia objawy nasilają się stopniowo i zazwyczaj występuje stan podgorączkowy, najczęściej poniżej 38 stopni Celsjusza. Dodatkowo ból gardła i katar nie występuje prawie w ogóle w przypadku grypy. W przypadku przeziębienia chrypa i ból gardła to jeden z pierwszych objawów, podobnie jak zatkany nos.

W związku z panującym sezonem zachorowań na grypę w 11 szpitalach poznańskich wstrzymano lub ograniczono odwiedziny chorych. Ponadto w badaniach laboratoryjnych u 171 osób wykryto wirus grypy A i u 112 osób wirus AH1N1 (świńska grypa). Z powodu grypy odnotowano także 4 zgony.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA