Poznań zachęca do rozliczania podatków w stolicy Wielkopolski

Autor: RB
REKLAMA

Miasto Poznań przypomina o możliwościach, które daje rozliczenie PIT-u w stolicy Wielkopolski. Osoba rozliczająca podatki właśnie w Poznaniu może liczyć między innymi na tańsze bilety miesięczne czy też pierwszeństwo przy zapisywaniu dziecka do przedszkola i szkoły.

Okres rozliczeniowy dobiega końca 30 kwietnia, dlatego Miasto Poznań informuje podatników o możliwości zmiany miejsca złożenia PIT-u. Co istotne, procedura nie jest trudna i można do niej przystąpić za pośrednictwem internetu. W tym celu uruchomiona została specjalna strona internetowa. Na niej można znaleźć instrukcję, w której krok po kroku wyjaśniono, jak to zrobić.
Jeśli podatnik zmieni miejsce rozliczenia podatkowego na Poznań, czeka go szereg korzyści. Osoby wychowujące dzieci będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 600 złotych miesięcznie na opiekę nad dzieckiem w żłobku niepublicznym. Przyznane zostaną również dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkola lub szkoły, a w przypadku wieloraczków przyznana może zostać zapomoga w wysokości do 1000 złotych rocznie na dziecko, aż do ukończenia przez nie 18. roku życia.
Podatnicy mogą liczyć również na zniżki przy zakupie biletów okresowych na przejazdy komunikacją miejską. Bilet Metropolitalny umożliwia, w zależności od czasu jego obowiązywania, obniżenie ceny nawet o kilkanaście złotych. Rozliczenie podatku w Poznaniu uprawnia również do darmowych szczepień, tańszego wynajmu mieszkania (programy „Najem z dojściem do własności” i „Mieszkanie dla Absolwenta”), a w przypadku osób niepełnosprawnych - do pomocy wykwalifikowanego asystenta. Seniorzy z kolei mogą liczyć na zniżki w ramach programów „Poznańska Złota Karta” oraz „Mieszkanie dla Seniora”.
Zastępczyni prezydenta Poznania, Katarzyna Kierzek-Koperska, informuje, że do kasy miejskiej wpływa prawie połowa kwoty z każdego PIT-u. To daje korzyści dla wszystkich mieszkańców, ponieważ większe środki można przeznaczyć na inwestycje, choćby w infrastrukturę.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA