Debata z okazji Dnia Języka Ojczystego odbyła się w CK Zamek w Poznaniu

Autor: MM, vid. Mateusz Menkina, Mikołaj Rój
REKLAMA

Język i demokracja, to temat debaty z okazji Dnia Języka Ojczystego, która odbyła się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk

Eksperci dyskutowali o wolności słowa oraz odpowiedzialności za samo słowo. Poruszono także kwestie związane z językiem mediów, polityki i propagandy. Temat debaty został wybrany przez Prezydium Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, ponieważ eksperci uznali go za pasjonujący i ważny.
 
Wśród panelistów wystąpili prof. Przemysław Czapliński, dr Katarzyna Kłosińska, ks. prof. Wiesław Przyczyna, prof. Andrzej Blikle oraz Jacek Żakowski.
Jednym z wykładowców był także prof. Jerzy Bralczyk. W rozmowie z codziennypoznan.pl mówił przede wszystkim o mowie nienawiści.
 
"Dość trudno odróżnić to co się mówi od tego jak to się mówi. Dzisiaj mówiliśmy o słowach, o formach a nie o treściach przede wszystkim. Słowa oczywiście niosą treść, ale to zjawiska językowe powodują spór czy konflikt, zły klimat. Chcemy rozmawiać o tym konflikcie w języku i przejawach agresji. Samo słowo „nienawiść” nie powinno być zbyt często stosowane, bo wywołuje dość negatywne emocje"
prof. Jerzy Bralczyk

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA