W 2018 roku w Poznaniu powstało ponad 3,5 tysiąca mieszkań i prawie 400 domów jednorodzinnych

Autor: AK fot. MC
REKLAMA

Około 3,5 tysiąca mieszkań powstało w ubiegły roku w Poznaniu. Oprócz niemal 80 budynków wielorodzinnych powstało również niemal 400 domów jednorodzinnych. W obu przypadkach liczba oddanych do użytku budynków jest wyższa niż rok wcześniej. Powstaje także więcej obiektów użyteczności publicznej.

Jak wynika z danych Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w ubiegłym roku w Poznaniu udało się zrealizować ponad tysiąc inwestycji budowlanych - domów, obiektów użyteczności publicznej i związanych z infrastrukturą.

Powstało około 3,5 tysiąca mieszkań w 79 budynkach wielorodzinnych. To najwyższy wynik w tej kategorii w ostatnich 10 latach. Rok wcześniej powstało o 27 budynków tego typu mniej. Na mapie Poznania przybyło również budynków jednorodzinnych. W 2018 roku INB odebrał 375 obiektów tego typu, czyli o 28 więcej niż rok wcześniej, co stanowi ponad 8% wzrost.

W ubiegłym roku dokonano odbioru również 395 obiektów o charakterze niemieszkalnym, spośród których najwięcej stanowiły obiekty infrastrukturalne w tym np. uzbrojenia terenu. W tej kategorii znalazło się również m.in. 50 parkingów i całych układów drogowych.

Oddano także 69 budynków użyteczności publicznej, w tym głównie tych o funkcji handlowej, usługowej, biurowej i edukacyjnej.

„Ogółem, w 2018 roku zrealizowano w Poznaniu 1055 obiektów i robót budowlanych, wymagających pozwolenia na użytkowanie bądź dokonania zawiadomienia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania. Porównując bardzo dobre wyniki, realizacji budowlanych inwestycji w roku 2017, do wyników ubiegłorocznych, to wniosek jest jeden - rok 2018 okazał się jeszcze lepszym niż poprzedni”
Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA