Enea AZS Poznań Mistrzyniami Polski U22

Zawodniczki Enea AZS Poznań zostały Mistrzyniami Polski do lat 22. Podczas meczu finałowego pewnie pokonały UKS SMS Aleksandrów Łódzki 70:57.

Mecz od początku był zacięty i wyrównany, a obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Zawodniczki z Poznania mocno rozpoczęły wygrywając pierwszą kwartę 10 punktami (29:19). Niestety, w drugiej kwarcie straciły niemal całą przewagę. Do przerwy był remis 41:41.

Trzecia odsłona spotkania to gra punkt za punkt, zakończona jedynie dwupunktową przewagą drużyny z Aleksandrowa łódzkiego. Czwarta kwarta rozpoczynała się od stanu 50:52. W tej części spotkania poznanianki zaczęły stopniowo budować coraz większą przewagę, dzięki czemu wygrały aż 70:57.

W całym meczu, zawodniczki z Poznania zmusiły rywalki do popełnienia aż 23 strat.

Mistrzostwo to efekt dobrej postawy Enea AZS Poznań przez cały turniej, w którym nie odniosły żadnej porażki.