Niedziela w CK Zamek pod znakiem ptaków

Autor: MM
REKLAMA

Ptasie warsztaty, wykład o historii Zamku czy koncert studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu to jedne z atrakcji przygotowanych przez CK Zamek na najbliższą niedzielę. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Atrakcje przygotowane przez CK Zamek rozpoczną się już od godziny 11. Ptasie warsztaty to zajęcia kierowane do dzieci w wieku 7-10 lat. Uczestnicy dowiedzą się, które z ptaków kują dziuple, które uwielbiają śpiewać na czubku drzewa czy który z ptaków potrafi chodzić do góry nogami. Dodatkowo dzieci wykonają także kulki-karmniki, dzięki którym będą mogły obserwować ptaki z okna swoich domów.

W ptasiej tematyce odbędzie się także spotkanie z Markiem Pióro: Ptaki dookoła nas”. Uczestnicy zwrócą uwagę na miejsce życia ptaków. Nie zabraknie także ciekawostek o ptakach a także zagrożeń dla ich występowania.

Ostatnim ptasim akcentem tego dnia będą warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonają w pełni funkcjonalne budki lęgowe dla ptaków. Uczestnicy będą mogli zabrać gotowe budki do domów i powiesić je w wybranym przez siebie miejscu.

Dodatkowo tego dnia odbędzie się także wykład o historii Zamku prowadzony przez Janusza Pazdera i Wspomnienia wspomnień, czyli oprowadzanie po wystawie przez Ewę Mrozkiewicz. Dzień zwieńczy koncert studentów Kompozycji i Kompozycji Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA