Poznań znów z ratingiem na poziomie A3

Autor: AK
REKLAMA

Jedna z najbardziej znaczących agencji ratingowych na świecie, Moody's potwierdziła rating Poznania na poziomie A3 oraz stabilną perspektywę stolicy Wielkopolski. Miasto zostało docenione za silną gospodarkę i rozważną politykę fiskalną.

Ocena została wydana dzisiaj, 15 lutego. Poziom A3 oznacza, że Poznań posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Prognozę uznano za stabilną, co z kolei wskazuje, że nie ma obaw co do możliwego załamania się sytuacji finansowej miasta.

Agencja wskazała dobre wyniki finansowe Poznania oraz umiarkowany poziom zadłużenia przy jednocześnie rozważnej polityce fiskalnej. Zdaniem Moody's pozytywny wpływ na budżet miasta ma silna i bogata lokalna gospodarka, która generuje wpływy z podatków, które z kolei mają korzystne oddziaływanie na dochody miasta.

Przy ocenie doceniono również fakt, że Poznań jest piątym co do wielkości miastem w Polske i jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych z drugim najwyższym PKB na mieszkańca oraz najniższą wśród polskich miast stopą bezrobocia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA