Brakujące przejście dla pieszych na ul. Głogowskiej powstanie już na wiosnę

Autor: RB fot. ZDM
REKLAMA

Przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej z Hetmańską powstanie nowe przejście z sygnalizacją świetlną. Jest to odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy narzekali, iż do tej pory można było przechodzić tylko jedną stroną ulicy, co było uciążliwe dla pieszych.

Po stronie południowej skrzyżowania jak do tej pory nie było tak zwanej „zebry”, przez co piesi mogli przejść przez jezdnię tylko jedną stroną. To sprawiało, że często musieli iść znacznie dalej, tracąc przy tym na czasie, niedługo ma się to jednak zmienić.

Mieszkańcy okolicznych budynków oraz samorządowcy zgłaszali się od dłuższego czasu do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o stworzenie czwartego, brakującego przejścia. Jeden z pomysłów zakładał utworzenie przejścia na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej z Winklera, lecz ostatecznie zdecydowano, że najlepiej będzie, jeśli „zebra” powstanie przy ulicy Hetmańskiej. Wpływ na to miały konsultacje z radnymi osiedlowymi.

Plan zakłada, że przejście i sygnalizacja świetlna powstaną i zostaną uruchomione do końca marca. Kierowcy nie powinni jednak się martwić, ponieważ ruch na skrzyżowaniu nie powinien znacząco się zmienić - zielone świata dla pieszych będą zapalać się jednocześnie na nowym i starym przejściu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA