„Wspomnienia wspomnień” wystawa Bettiny Bereś

Autor: MM
REKLAMA

Wystawa „Wspomnienia wspomnień” podsumowuje rezydencję Bettiny Bereś w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Artystka na co dzień związana jest z krakowem, ale od lat chciała poznać Poznań, ze względu na historię jej rodziny. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca. Wstęp to symboliczne 2 złote.

Mama artystki, rzeźbiarka Maria Pinińska-Bereś, urodziła się w Poznaniu w 1931 roku. Dlatego też pierwsze lata swojego życia aż do wojny spędziła właśnie w Poznaniu. Wraz z rodziną mieszkała najpierw w kamienicy przy ul. Grottgera, a później w willi na Starym Grunwaldzie. Mama Bettiny opowiadała historie z Poznania swojej córce w formie bajek.
Niestety z rezydencji Pilińskich nie zachowało się wiele przedmiotów. W trakcie wojny cały dobytek spakowano i wysłano pociągiem na wschód. Transport jednak został zbombardowany.
Z powodu braku materialnych, artystka odtwarza istotne jej zdaniem przedmioty w postaci malunków. Wystawa igra z rzeczywistością, bo odtworzone przedmioty z przeszłości są ciągle nowe. Dodatkowo przedmioty namalowane przez Bettinę istnieją i nie istnieją jednocześnie.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA