"To lekarze weterynarii podejmowali decyzje, by dezaktywować zwierzęta w trosce o ich dobrostan i bezpieczeństwo" prokuratorskie śledztwo w sprawie kastracji zwierząt w Zoo Poznań

Autor: x-news
REKLAMA

W poznańskim zoo trwa śledztwo w sprawie nielegalnej kastracji zwierząt. Ogród, który zaopiekował się zwierzętami odebranymi z nielegalnej hodowli teraz musi się tłumaczyć. Sprawę bada prokuratura.

"Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe miasto na skutek zawiadomienia przez osobę fizyczną wszczęła postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami, polegającego na przeprowadzeniu nielegalnej kastracji kilku zwierząt"
Michał Smętkowski, Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Władze placówki bronią się jednak, że udostępniły wszystkie wymagane dokumenty.

"Wszelkie dokumenty wcześniej przesłane spełniają wymogi raportu weterynaryjnego, który w pełni opisywał dokonany zabieg. Mówimy tu o kastracji samca antylopy Kob i dwóch tygrysach, które nam oddano. Było to związane z tym, że pojawiły się zachowania agresywne zagrażające zdrowiu i życiu tych zwierząt. To lekarze weterynarii podejmowali decyzje, by dezaktywować zwierzęta w trosce o ich dobrostan i bezpieczeństwo"
dr Ewa Zgrabczyńska, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA