Enea Energetyk Poznań wraca na zwycięską ścieżkę i przywozi 2 punkty ze Szczyrku

Autor: Jakub Matyka, Enea Energetyk Poznań
REKLAMA

Sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci poznańskich kibiców siatkówki. Zawodniczki Enea Energetyk Poznań rozegrały długie i bardzo zacięte spotkanie w Szczyrku z miejscową Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski wygrywając całe spotkanie 2:3.

Podopieczne Marcina Patyka od początku podchodziły do spotkania w Szczyrku z bardzo dużym szacunkiem dla rywalek. Młode zawodniczki miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego to w pewnym sensie siatkarska elita, skrupulatnie wyselekcjonowana przez Polski Związek Piki Siatkowej.
Już od pierwszego gwizdka było wiadomo, że spotkanie nie będzie przysłowiowym “spacerkiem” dla popularnych #energetykgirls, a obie drużyny wyszły na parkiet naładowane sportowymi emocjami. Pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane. Prowadzenie na tablicy wyników zmieniało się kilkukrotnie, natomiast w drużynie gospodyń dosłownie szalała kadetka Enea Energetyk Poznań Martyna Borowczak, która obecnie jest uczennicą miejscowego SMS. Obie partie skończyły się wynikami 25:23 oraz 23:25.
W kolejnej odsłonie swoją energetyczną siatkówkę zaprezentowały zawodniczki z Wielkopolski. Poprawiając grę praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, bardzo szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, finalnie wygrywając pewnie 13:25.
Początek czwartej partii nie wróżył tak spektakularnej końcówki. Enea Energetyk Poznań prowadziła praktycznie przez większą część seta, jednak końcówka należała do uczennic SMS-u. W pierwszej kolejności doprowadziły do wyrównania, a następnie kilkukrotnie broniły w spektakularny sposób piłki meczowe, żeby w efekcie zwyciężyć 33:31.
Poziom emocji nawet na moment nie zmniejszył się w tie-breaku, jednak to bardziej doświadczone zawodniczki z Poznania zachowały więcej zimnej krwi ,wygrywając 5 odsłonę do 12 i tym samym cały mecz 2:3. Popularne #energetykgirls wiozą do Poznania cenne 2 punkty i tym samym pozostają wiceliderem rozgrywek 1 Ligi Kobiet.
"Młodzież ze Szczyrku postawiła nam dzisiaj bardzo trudne warunki. Z jednej strony nie spodziewałyśmy się łatwego spotkania, ale chyba najbardziej zaskoczyła nas ich waleczność. Szkoda straconego punkty, jednak z drugiej strony cieszymy się, że wyszłyśmy z opresji i ostatecznie wieziemy do Poznania 2 punkty. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu i dalekim wyjeździe do Tarnowa. Chcemy solidnie przepracować najbliższy tydzień i powalczyć w Małopolsce o ważne 3 punkty"
Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA