Rusza runda wiosenna Lotto Ekstraklasy. Lech Poznań zagra dziś z Zagłębiem Lubin

Autor: RB fot. MM archiwum vid. x-news
REKLAMA

Po zimowej przerwie wznowione zostaną dziś rozgrywki Ekstraklasy. Lech Poznań podejmie wieczorem drużynę Zagłębia Lubin, licząc, że uda się odwrócić losy z pierwszej części sezonu.

W drugim piątkowym meczu Lotto Ekstraklasy „Kolejorz” podejmie u siebie lubinian, którzy zajmują miejsce w środku tabeli. Oczy wielu obserwatorów będą skierowane właśnie na „Dumę Wielkopolski”, ponieważ zimą czas na przygotowanie zespołu miał trener Adam Nawałka. Zgrupowanie w Turcji przyniosło piłkarzom ciężkie treningi oraz sparingi z takimi drużynami jak Szachtar Donieck czy Sturm Graz.
Co prawda większość meczów towarzyskich zakończyło się porażkami, ale były selekcjoner reprezentacji Polski miał możliwość przetestowania pewnych wariantów i przede wszystkim ułożyć zespół po swojemu, po tym jak przejął stery po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia. Już pod koniec poprzedniego roku udało mu się poprawić wyniki, dzięki czemu niezbyt udaną jesień Lechici zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, lecz strata do liderującej Lechii wciąż jest duża (dziewięć punktów), dlatego Lech musi się bardzo postarać, jeśli chce uporać się z tą różnicą i powalczyć o mistrzostwo.
Statystyki przemawiają na korzyść Lecha, bowiem poznaniacy zazwyczaj prezentują się lepiej na wiosnę. Pomóc w podwyższeniu formy zespołu mogą nowe nabytki - Juliusz Letniowski oraz Timur Żamaletdinow. Nawałka przyznał w odpowiedzi na pytania kibiców, że wraz z zarządem ustalił, iż tej zimy nie dojdzie do rewolucji w składzie i do zespołu mieli dołączyć tylko zawodnicy, którzy swoimi występami mogą wspomóc już teraz grającą drużynę.
Dobry wynik w starciu z Zagłębiem może być nie tylko dobrym początkiem wiosny, ale przede wszystkim podwyższeniem morale przed zbliżającym się meczem z Legią. „Wojskowi” przybędą do Poznania już 23 lutego.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA