Niedziela na Zamku, czyli atrakcje w CK Zamek

Autor: MM
REKLAMA

Ptasie warsztaty, wykład o historii Zamku czy koncert studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu to jedne z atrakcji przygotowanych przez CK Zamek na najbliższą niedzielę. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Atrakcje przygotowane przez CK Zamek rozpoczną się już od godziny 11:00. Ptasie warsztaty to zajęcia kierowane do dzieci w wieku 7-10 lat. Uczestnicy dowiedzą się, które z ptaków kują dziuple, które uwielbiają śpiewać na czubku drzewa czy który z ptaków potrafi chodzić do góry nogami. Dodatkowo dzieci wykonają także kulki-karmniki, dzięki którym będą mogły obserwować ptaki z okna swoich domów.

W ptasiej tematyce odbędzie się także spotkanie z markiem Pióro "Ptaki dookoła nas”. Uczestnicy zwrócą uwagę na miejsce życia ptaków. Nie zabraknie także ciekawostek o ptakach a także zagrożeń dla ich występowania.

Ostatnim ptasim akcentem tego dnia będą warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonają w pełni funkcjonalne budki lęgowe dla ptaków. Uczestnicy będą mogli zabrać gotowe budki do domów i powiesić je w wybranym przez siebie miejscu.

Dodatkowo tego dnia odbędzie się także wykład o historii Zamku prowadzony przez Janusza Pazdera i Wspomnienia wspomnień, czyli oprowadzanie po wystawie przez Ewę Mrozkiewicz. Dzień zwieńczy koncert studentów Kompozycji i Kompozycji Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA