Jak przebiegają prace na ul. Folwarcznej?

Autor: RB fot. PIM
REKLAMA

Na ulicy Folwarcznej trwa budowa układu drogowego. Aktualne prace związane są z infrastrukturą podziemną, a finalnie dzięki trasie mieszkańcy osiedla Przemysława będą mieli lepszy dostęp do publicznego transportu.

Dotychczasowa nawierzchnia została już niemalże całkowicie rozebrana i usunięto kolizję z siecią energetyczną. Obecnie przeprowadzana jest budowa kanalizacji deszczowej, a trwają również prace nad liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz wodociągami.
 
Plan zakłada remont nie tylko ulicy Folwarcznej, ale również Szwajcarskiej, Stalowej, Kobylepole, Piwnej oraz Reknickiej. Na pierwszej z nich na półmetku znajduje budowa kanalizacji deszczowej oraz roboty ziemne, przesadzono również drzewa. Trwa przy tym układanie próbnych odcinków konstrukcji nawierzchni. Na pozostałych ulicach usuwana jest kolizja z siecią energetyczną i teletechniczną, budowana jest również kanalizacja, a dodatkowo na Stalowej przebudowywany jest gazociąg.
 
Prace mają polepszyć znajdujące się pod ziemią instalacje, a droga ma ułatwić dostęp do transportu publicznego na osiedlu Przemysława. Zakończenie remontów planowane jest na koniec bieżącego roku.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA