Pracownica apteki w Jarocinie wydała dziesięciokrotnie większą dawkę morfiny, niż powinna. Prokuratura wszczęła postępowanie

Autor: x-news
REKLAMA

Nieupoważniona pracownica apteki wydała chorej na raka dziesięciokrotnie mocniejszą dawkę morfiny niż powinna. Pacjentka zmarła, sprawą zajęła się prokuratura.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z przepisami, narkotyczne leki przeciwbólowe może wydawać tylko magister farmacji.
"Prokuratura Rejonowa w Jarocinie prowadzi obecnie dwa postępowania. Pierwsze z nich dotyczyło stricte informacji o wydaniu leku przez osoby nieposiadającą ku temu stosownych uprawnień. Był to lek zawierający substancję odurzającą. W powyższym zakresie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przeprowadzili postępowanie sprawdzające w ramach którego ustalili oprócz okoliczności wydania tego konkretnego leku również fakt, iż wydanie tego leku nastąpiło w niewłaściwej dawce. Jednocześnie wszczęto kolejne postępowanie w tym dotyczące już konkretnie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osoby, której ten lek został wydany"
Marcin Meler, Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA