Poznań z dużym i wciąż niewykorzystanym potencjałem w zakresie branży IT

Autor: AK fot. MC
REKLAMA

Jak wynika z raportu „Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu” przygotowanego przez agencję rekrutacyjną Experis, w stolicy Wielkopolski są dobre lub bardzo dobre warunki do prowadzenia biznesu w sferze IT. Potencjał Poznania nie jest jednak w pełni wykorzystywany.

Raport został przygotowany na podstawie analizy odpowiedzi w ankietach przeprowadzonych w 25 firmach z sektora IT, które funkcjonują w Poznaniu. Badane przedsiębiorstwa specjalizują się przede wszystkim w rozwijaniu i dostarczaniu oprogramowania (84%), integracji systemów (68%) i wdrażaniu nowych narzędzi (52%). W zdecydowanej większości firm pracownicy wykorzystują język programowania SQL (80%), JavaScript (68%) oraz C#/.NET (68%).

Jak wynika z raportu, pracodawcy dobrze lub bardzo dobrze oceniają Poznań jako miejsce do prowadzenia biznesu. Chwalą sobie także kwalifikacje pracowników i ich jakość pracy - aż 80% firm oceniło tę kwestię pozytywnie, co oznacza, że poznański rynek pracy ma dobrych specjalistów w dziedzinie IT.

„Poznański rynek obfituje w specjalistów IT z doskonałymi kwalifikacjami. Mamy świadomość, że branża ta rozwija się dynamicznie i wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalistów. Dlatego Miasto Poznań m.in. uruchomiło przy wsparciu środków unijnych program "Podwyższenie kompetencji z zakresu matematyki i informatyki przez licealistów Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania”.”
Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania


Stolicy Wielkopolski zdecydowanie pomaga obecność uczelni wyższych, na których realizowane jest kształcenie z zakresu technologii informacyjnych. Także możliwość zdobywania przez pracownika doświadczenia już w okresie studiów jest dla pracodawcy bardzo pomocne i cenne.

Wśród atutów Miasta w raporcie wskazano także m.in. nowoczesny transport publiczny, skomunikowanie z innymi miastami i państwami - kolejowe, drogowe i lotnicze i Poznańską Kolej Metropolitalną, która umożliwia dojazd pracowników z sąsiednich gmin do Poznania.

W raporcie podkreślono również, że choć Poznań ma duży potencjał w zakresie sektora IT, to wciąż nie jest on w pełni wykorzystany.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA