Wylewał odebrane z posesji nieczystości do systemu kanalizacji kilka działek dalej. Kara może być wysoka

Autor: AK
REKLAMA

Najpierw odebrał nieczystości z dwóch domów, a później wylał je do systemu kanalizacji na terenie jednej z posesji. Mieszkaniec Pobiedzisk podejrzany jest o zanieczyszczanie środowiska ściekami, a za co grozi mu kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

Zdarzenie miało miejsce w styczniu tego roku. Spółka Aquanet podejrzewała, że może dochodzić do świadomego zanieczyszczania systemów kanalizacyjnych, dlatego wynajęła detektywów, którzy po zebraniu materiałów i dowodów, poinformowali o sprawie policję.

W zgłoszeniu wskazali, że kierowca obsługujący pojazd do przewozu nieczystości, miał się ich bezprawnie pozbyć, wylewając je do kanalizacji na terenie jednej z posesji.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę. Podczas wykonywania czynności policjanci ustalili, że podejrzany najpierw odebrał ścieki z dwóch domów, a następnie przyjechał do kolejnej lokalizacji i tam wpompował całość do systemu kanalizacji.

Mężczyzna, 40-letni mieszkaniec Pobiedzisk tłumaczył, że chciał w ten sposób... udrożnić rury u znajomego, który miał mieć problem ze swoją instalacją.

Podejrzany usłyszał zarzut z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Grozi mu za to kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA