Poznański Program dla Kultury 2019-2023 przyjęty jednogłośnie

Autor: AK fot. MC
REKLAMA

Bez żadnych głosów sprzeciwu został przyjęty Poznański Program dla Kultury 2019-2023 podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Miasto chce przede wszystkim niwelować bariery w dostępie do kultury. Program zakłada także m.in. wspieranie miejsc peryferyjnych.

Miasto chce przede wszystkim podnieść znaczenie kultury w życiu codziennym poznaniaków tak, by mieszkańcy uczestniczyli w niej naturalnie i codziennie, a nie jedynie „od święta”.

W Poznańskim Programie dla Kultury 2019-2023 znalazły się zapisy m.in. o inicjowaniu i wzmacnianiu współpracy sektora kultury z biznesem, efektywniejszym informowaniu o ofercie kulturalnej, zwiększeniu dostępności zarówno miejsc jak i wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami, wspieranie miejsc peryferyjnych.

„Kultura powinna docierać do mieszkańców, zwłaszcza tam, gdzie przez wiele lat niewiele się działo, jak w przypadku niektórych osiedli na peryferiach miasta. Każdy poznaniak, niezależnie od zasobności portfela, powinien mieć możliwość uczestniczenia w wysokiej jakości wydarzeniach.”
Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania


Program to efekt wielomiesięcznych konsultacji z poznańskim środowiskiem kultury oraz mieszkańcami Poznania. Uwagi wszystkich były równie ważne dla twórców dokumentu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA