Areszt dla wójta podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Gminą będzie rządził komisarz

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Wójt wielkopolskiego Żelazkowa Sylwiusz J., podejrzany między innymi o znęcanie się nad rodziną, został aresztowany na jeden miesiąc. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Kaliszu. Prokuratura domagała się trzymiesięcznego aresztu. Wojewoda skierował do premiera wniosek o wyznaczenie osoby do pełnienia funkcji wójta w gminie.

Mając na uwadze dokonane ustalenia, mężczyźnie uzupełniono zarzut o czyn kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych, a celem zapewniania bezpieczeństwa prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania
 poinformował Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

22 stycznia Prokuratura Rejonowa w Kaliszu przedstawiła 60-letniemu Sylwiuszowi J. trzy zarzuty. Dwa dotyczą znęcania się nad rodziną w okresie między sierpniem 2018 r. a 20 stycznia 2019 r. Trzeci dotyczy znieważenia funkcjonariuszy publicznych w osobach strażaków z Kalisza. Wobec wójta Żelazkowa prokurator zastosował wówczas dozór policji. Mężczyzna miał dwa razy w tygodniu stawiać się w komendzie kaliskiej policji. Miał się też wyprowadzić z domu i wpłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

Podejrzany nie wyprowadził się jednak z domu, wielokrotnie wchodził na teren posesji i groził żonie pozbawieniem życia. Dlatego prokurator rozszerzył wobec Sylwiusza J. zarzuty o dotyczący znęcania się nad rodziną w okresie między 22 a 31 stycznia. By zapewnić prawidłowy tok postępowania i bezpieczeństwo rodzinie wójta, prokurator skierował też wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. Na co częściowo przystał sąd aresztując mężczyznę na miesiąc.

W wyniku postanowienia sądu, wojewoda wielkopolski niezwłocznie wystąpi do premiera z wnioskiem o wyznaczenie osoby powołanej do pełnienia funkcji wójta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA