Poznań w pierwszej piątce European Best Destinations 2019!

Autor: AK fot. MC
REKLAMA

Poznań zajął piąte miejsce w rankingu European Best Destinations 2019, czyli najlepszy cel podróży w Europie w 2019 roku. Na stolicę Wielkopolski oddano ponad 43 tysiące głosów!

Konkurs organizowany jest przez organizację European Best Destinations, promującą kulturę i turystykę w Europie.

Choć o ostatecznym wyniku decydowały głosy internautów, to już sama nominacja była wyróżnieniem, a organizatorzy w uzsadanieniu nominacji wskazywali m.in. na bogatą i atrakcyjną historię miasta, różnorodność, jakość oferty miejskiej, studencką atmosferę i spore zainteresowanie miastem w mediach społecznościowych.

Głosowanie rozpoczęło się 15 stycznia. Poznań był jedynym polskim miastem, które znalazło się w finałowej dwudziestce. Stolica Wielkopolski rywalizowała z takimi miastami jak m.in. Malaga, Genewa, Ateny, Florencja czy Ryga. Termin oddawania głosów minął dzisiaj punktualnie o godzinie 12:00. Łącznie oddano ponad 515 tysięcy głosów ze 153 krajów, z czego na Poznań zagłosowało ponad 43 tysiące razy.

Dzięki temu, zajął wysoką, piątą pozycję w rankingu, ulegając jedynie Budapeszowi, który uplasował się na pierwszej pozycji oraz takim miastom jak Braga (Portugalia), Monte Isola (Włochy)i Metz (Francja).

Dobry wynik cieszy nie tylko mieszkańców, ale i włodarzy miasta.

"Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Powodem do dumy był już sam udział w tegorocznej edycji konkursu. Dobry wynik nie tylko cieszy, to sygnał, że jako Miasto idziemy w dobrym kierunku"
Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA