PiS odrzucił poprawki wielkopolskiej PO do budżetu państwa. Nie będzie pieniędzy na nową halę sportową

Autor: AK
REKLAMA

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucili poprawkę przygotowaną przez Platformę Obywatelską dotyczącą zmian w budżecie państwa. Miało się tam znaleźć m.in. 20 milionów złotych na budowę hali sportowej w Poznaniu. Opozycja nie kryje rozczarowania, a partia rządząca uważa, że poprawka była jedynie próbą zbicia politycznego kapitału, a nie realną inwestycją.

Posłowie partii rządzącej odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone m.in. przez wielkopolską platformę Obywatelską. Były tam pieniądze m.in. na budowę hali sportowej w Poznaniu, remont mostu w Koninie, dofinansowanie dla szpitala przy ul. Polnej w Poznaniu oraz dofinansowanie dla nowej obwodnicy Gostynia.

Choć odrzucanie poprawek do budżetu zgłaszanych przez opozycję to niemal polska sejmowa tradycja, to posłów PO dziwiło szczególnie odrzucenie propozycji wsparcia finansowego na budowę hali sportowej w Poznaniu.

Posłowie zwracali uwagę m.in. na fakt, że poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS wielokrotnie uznawał budowę takiego obiektu za jeden z priorytetów dla rozwoju miasta. Opozycja liczyła, że chociaż w tej kwestii uda się pozyskać 20 milionów złotych.

Poseł Szymon Ziółkowski przypominał, że w ubiegłym roku premier Morawiecki obiecał 300 milionów na nowe hale lekkoatletyczne w Polsce. Jak wskazał Ziółkowski, „tych pieniędzy nigdzie nie ma”. Tym większe było zdziwienie PO, że poseł Wróblewski zabiegający o budowę obiektu w Poznaniu nie wziął udziału w głosowaniu.

Poseł odpowiedział jednak opozycji podkreślając, że cały czas jest zaangażowany w działania mające na celu powstanie nowej hali w Poznaniu. Jego zdaniem, zgłoszona poprawka była „demonstracją” i „pozorem działania”, a nie realną deklaracją i zapowiedzią poprzedzoną rozmowami. Poseł wskazał, że do tej pory nie udało mu się spotkać z władzami Poznania w sprawie budowy hali.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA